• 1
  • 2
  • image slider jquery
  • 4
carousel jquery by WOWSlider.com v7.7

جستجو در سایت

تقویم شمسی

 

 

ظرفیت تولید ماشین الات چیپس چوب از500 کیلو گرم تا 150 تن درساعت می باشد و

برای تولید پودرچوب,خاک اره و کمپوست در کارخانجات  صنایع چوب استفاده می شود.

چیپس چوب قابل مصرف درکارخانجات نئوپان وMDFOSBو می باشد.ماشین الات فوق

در کشورهای المان – ایتالیا  و چین تولید و به  صورت نو و کارکرده  وارد  می گردد.

 


 

ماشین الات چوب خردکن (چیپر)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نحوه کارکرد چوب خردکن (چیپر)

 

ماشین خرد کن چوب

 

اولین چوب خرد کن ها توسط Peter Jensen اهل المان ساخته شدند و خرد کن چوب با برند Marke Angeln به سرعت شناخته شده و به بازار عرضه گردید.ضابعات چوبی که از قطع شاخ و برگ درختان باغها و جنگل ها و همچنین از کارنجات تولیدات چوب حاصل می شود می تواند با تبدیل شدن به براده های کوچک توسط دستگاه خرد کن مجددا وارد چرخه مصرف شوند و به شکل های گوناگون مورد استفاده قرار گیرند.

نحوه کارکرد

دستگاه چیپر یا خرد کن چوب برای تبدیل چوب وهیزم و ضایعات چوبی به چیپس یا خرده چوب به کار می رود .مقدار چوبی که از قطع درختان حاصل می شود معادل  105 × 7 متر مکعب است که علاوه بر این مقدار حجم ضایعات حاصل از هرس درختان باغ ها و فضاهای شهری را هم باید در نظر گرفته شود. که با این رقم بدست امده می توان هفتاد کارخانه تولیدات چوبی را,از جمله (نئوپان,تولید کاغذ,تخته های چند لایه وغیره ...) با ظرفیت 104*10 متر مکعب در سال ایجاد کرد.

این دستگاهها در اندازه ها و انواع مختلفی هستند که یا به شکل چرخدار یا کششی پشت تراکتوری  موجود می باشد.ظرفیت تولید براده چوب توسط این دستگاهها از 5 تن تا 50 تن در ساعت می باشد.قدرت و توان موتور این خرد کن ها بوسیله یک موتور احتراق که در داخل ان تعبیه شده است ایجاد می شود که توان این دستگاهها از 3 اسب بخار (2/2kw) تا 1000 بخار (750kw) متفاوت باشد.در منطقه ی اروپای شمالی  از طریق تخمیر و فراوری خرده چوب ها برای تولید بیوگاز جهت انرژی مصرفی برای منازل استفاده می شود.

 

مشخصات فنی خرد کن چوب شامل :

بخش تغذیه خودکار

منبع تامین کننده ی قدرت محور تواند هیتراکتور

بخش برش بشقابی

نوع تخیله پرتاب کننده

دستگاههاز گونه کششی

و قدرت 30 اسب بخار مورد نیاز

 

 به طور کلی , خردکن های چوب شامل  یک طوقه و ناودانی همراه با سیستم خرد کن چوب و مخزن نگهدارنده خرده چوب ها می شود.بعد ازاینکه به صورت خرده چوب درامدند ازرطوبت انها تا 30% کاسته شده وبه داخل یک تریلی یا محل مورد نظرسیستم شوت تخلیه به بیرون پرتاب می شوند. عمدتا طول این خرده چوب ها از5/2 تا 1/5 cm متغیر می باشند.

از کاربردهای این خرده چوب ها می توان به استفاده در سوخت مصرفی خانه ها , بویلر های صنعتی ,تولید خشت خام ,تولید تخته های چند لایه ,خوراک بیومس, مالچ پوششی,خوراک تهیه کاغذ و خاک اره و فیبر سازی نام برد.

 

اجزاء تشکیل دهنده دستگاه خرد کن چوب شامل موارد زیر می شود :

موتور اصلی دستگاه,جعبه برق اصلی ,جعبه کنترل برق ,تسمه نقاله ,ساز و کار انتقال ,تسمه سه گوش,لوازم تنظیم تیغه زیرین,جعبه اچار 6 گوش, اندازه گیر فیلر,برش دهنده,پیچ ثابت عملکرد,دفترچه راهنما ,گواهینامه کیفیت محصول و فهرست حمل.

 

خصوصیات خردکن چوب :

1.خردکن چوب دارای مزایای از قبیل تولید براده ها یا خرده چوب هایی با طول وضخامت یکسان و ثبات درنحوه عملکرد است.

2.دستگاه خرد کن چوب بعد از انجام برخی بهینه سازی ها از کیفیت بالا و کارایی بهتری برخوردار خواهند شد.

 

بیشتر خرد کن های چوب از انرژی که در یک سیستم فلایویل یا استوانه  بزرگ عمل می کنند.تیغه های خردکن چوب که بر روی فلایویل تعبیه شده است به وسیله الکتروموتور درون سوز شتاب لازم را می گیرد.واحد خردکن از دو بخش عمده ساخته شده است : یک بخش که دارای دو تیغه  جهت چوب و الیاف چوبی و بخش دوم : دارای 6 چکش که شاخه ها و برگ ها و ضایعات ارگانیک را به صورت پودر تبدیل می کنند.

امروزه نسل جدیدی از خردکن های چوب MIO 90  به بازار عرضه شده که می تواند مواد ارگانیک گوناگون را از جمله چوب تا ضایعات گیاهی را خرد کند.

 نکته حائز اهمیت درباره دستگاه خرد کن چوب :

خریداران و مصرف کنندگان می بایست این دستگاه را بر حسب اندازه تراشه یا خرده چوب ها ,ظرفیت و محیط تولید انتخاب کنند.دستگاه مورد نظر برای مواد اولیه با اندازه عرض 35-30 MM  و ضخامت بیشتر از 5MM دارای عملکرد یکسانی می باشد.

 

 

 

 

 

 

تانری:مرکز خریدو فروش ماشین آلات صنعتی و لوازم جانبی و ابزار آلات صنعتی