• 1
  • 2
  • image slider jquery
  • 4
carousel jquery by WOWSlider.com v7.7

جستجو در سایت

تقویم شمسی

 

 

دستگاه پرس ملامینه ازابعاد (122*244)–(122*280)–(183*244)–(183*366) می باشد

توان تولید با کاغذهای دکوراتیو اغشته شده رزین درضخامت های  120- 60 گرم تولید می شود.

و با قابلیت بارگذاری به صورت کلمپوبلت,اتومات ونیمه اتومات طراحی می گردد که به صورت

برجسته عمق دار,برفی,صابونی وسینکرونایزتولید می گردد.توان تولید این دستگاه 40-150ورق

 در ساعت می باشد.که این ماشین الات به صورت نو و کارده براساس نیازمشتریان تهیه می گردد.

ماشین الات پرس ملامینه ازکشورهای اروپایی ازقبیل المان – ایتالیا و چین ساخته و وارد می شود.

 


 

ماشین الآت  پرس ملامینه short cycle  

 

 

روکش ملامینه

روکش های ملامینه ( LPM13) یکی از ورق های فشرده شده چوبی هستند که بیشترین استفاده در صنعت چوب و محصولاتی چوبی را دارند . LPM)) از کاغذ های دکور به چسب ملامین فرم آلدئید اغشته شده و برروی ام دی اف یا نئوپان کشیده می شود. روکش ملامینه، یکی از رایج ترین  ترین گونه از روکش ام ‌دی ‌اف است که در آن پروسه، کاغذ دکوراتیو آغشته شده  به رزین با تحت فشار قرار دادن   و حرارت بر روی تخته ام دی اف چسبانده می‌شود.

دو روش عمده برای چسباندن این روکش ها بر روی صفحات چوبی وجود دارد :1) روکش کردن به وسیله پرس های باستیل کوتاه 14 و روکش زنی پیوسته 15(continuous press) .هر کارخانه تولید ام دی اف در دنیا  دارای یک پرس ملامینه هستند که به دلیل پیچیده و تخصصی بودن فرایند تولید و و چسباندن روکش های ملامینه و نیاز به سرمایه گذاری کلان و ارزش افزوده بالای ان ,این دستگاه را به کار می برند و ام دی اف هایی با تنوع و طرح های گوناگون را به بازار مصرف ارایه می کنند.

ابتدا جهت روکش ام دی اف کردن با روکش ملامینه ,سطح تخته چوبی را با سنباده (100-120 Grit) صاف و یکنواخت کرده وهر دو سمت صفحه ی  ام دی اف باید با گرما و روکش یکسان و معین روکش شود.لبه های ام دی اف ملامینه به راحتی می تواند ماشین کاری پروفیل کاری و فرم دهی شود و با دستگاه (soft forming) عمل لبه چسبانی بر روی ان انجام می گردد که همین مزیت سبب تفاوت عمده بین ام دی اف ملامینه با  نئوپان ملامینه می شود.

 

موارد مورد نیاز در چسباندن روکش های ملامینه شامل موارد زیر است :

میانگین دمای پرس ( 160-200( c,فشار مورد نیاز پرس(2 200-250 KN/m ),زمان مورد نیاز( 60-40 )ثانیه , میزان درصد رطوبت( %9-6  mdf )

بعد از اینکه روکش بر روی صفحه ام دی اف پرس شد ,ان را روی یک سطح هموار می گذارند تا سرد شو د و دمای صفحه به پایین تر از 50  c بیاید.

میانگین ضخامت های روکش های ملامینه 25%-35% که نیمی از ضخامت را چسب MF  شامل می شود.اما در روکش های ملامینه نرم  که  به صورت رولی تهیه می شوند این میزان ضخامت کمتر می باشد.

در حالیکه ضخامت روکش ملامینه کم است تلرانس ضخامت  تخته می بایست ا ز( 1%+) بالا نرود.

روکش های ملامینه به دلیل مقاوم بودن در برابر اب , رطوبت , ساییده شدن و گرما می توانند موارد استفاده فراوانی از جمله مبلمان سرویس کودک ,میز سالن های ارایشی , سروس های اتاق خواب ,درب و بدنه کابیت ها ,مبلمان اداری ,ددیوارکوب ,کوراسیون منزل داشته باشند.این محصول در مقایسه با دیگر روکش ها از قیمت مناسب تری برخوردار است . بعد از روکش های کاغذی ,روکش های چوبی ,لامینتها ,و رو کش های ترمو پلاستیک PVC جزء متداول ترین وپرکاربردترین روکش ها هستند.

 

اولویت بندی مصرف روکش های گوناگون :

روکش ملامینه 33%, روکش های چوبی 27%, روکش های کاغذی 18%, رنگ 9%,لامینت 7%, ترموپلاستیک 6%

 

تفاوت لترون و ملامینه

لترون نوع دیگری از محصولان چوبی است که در ان تخته نئوپان با روکش ملامینه پوشش داده می شود . لترون دارای انواع مختلفی است که که به شرح انها میپردازیم :

 

لترون با روکش کاغذی :

این نوع از لترون صرفا جهت روکش کردن ورف خام لترون به کار گرفته می شود .که از کیفیت قابل قبولی برخوردار نبوده و در در برابر ضربه و ساییدگی مقاومت مطلوبی را دارا نمی باشد.

 

(لامینت ) لترون روکش شده با ملامینه :

لترون های ملامینه  دارای سطحی درخشنده , یکنواخت, بسیار شفاف و سیقلی هستند .به دلیل مقاومت و کیفیت بالا و ضخامت مطلوب طرفداران و متقاضیان بسیاری دارد .به علت استحکام بالا,عمل برش کاری  کمی به سختی انجام می شود که از ماشین الات مخصوصی برای این کار استفاده می شود.

 

محاسن روکش های ملامینه :

1.جزو پر مصرف ترین و کاربردی ترین روکش ها می باشند.

2.دارای  نرخ متناسب و طرح ها و رنگ های گوناگون می باشد.

3.رنگ سطح رویه با لبه ها از همخوانی و هماهنگی مطلوب برخوردار می باشد.

4.در مقابل ساییدگی و گرما از مقاومت خوبی برخوردار است.

5.در مقابل اب و رطوبت مقاومت خوبی را داراست.

 

ایرادات روکش های ملامینه :

1.از سطح هموار و یکنواخت برخودار نیست  و لبه ها و سطح از نظر جنس متفاوت هستند.

2.در مقابل مواد اسیدی و قلیایی از مقاومت کمتری برخوردار است .

3.روکش ملامین در مقایسه با روکش های اکریلیک و pvc دارای شفافیت و جلا نبوده و به شکل مات هستند.

 

فرق عمده  MDF با روکش ملامینه با   MDFبا روکش PVC :

چسسبندگی بین MDF و روکش ملامینه بع قدری است که به سختی می توان انها را از یکدیگر جدا کرد . ورق های MDF روکش شده با ملامینه صرفا به شکل مسطح تولید می شود.و لی اگر بخواهیم  با ایجاد طرح بوسیله لیزر بر روی MDF  روکش شده با ملامین از مقاومت ورق کم می شود.

درباره MDFهایی که با PVC روکش شده اند انواع طرح های مختلف را توسط دستگاه لیزر و یا با قراردادن قطعه های برجسته روی MDF خام  طرح و نقش های برجسته می توان ایجاد کرد و سپس این روی محصول را با  PVCروکش  کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تانری:مرکز خریدو فروش ماشین آلات صنعتی و لوازم جانبی و ابزار آلات صنعتی